Προγνωστικά 06/02/2021 : ΚΥΡΙΑ αν θέλεις πρωτάθλημα πρέπει να περάσεις και από το “Γάτο”

Τα “Φαβορί”

ΦΟΥΛΑΜ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι αναμένεται να παρακολουθήσουμε για Αγγλικό πρωτάθλημα. Σε αντίθετους βίους μέσα στο 2021  οι δύο ομάδες. Από την μια η γηπεδούχος ομάδα αγνοεί την νίκη μέσα στο 2021 και από την άλλη η  Γουέστ Χαμ που δείχνει ικανή να μπει σφήνα στους μεγάλους για τη τετράδα. Λόγο φόρμας θα πάμε με το διπλό που το βρίσκομε κοντά στο 2.10 σε πολλές εταιρίες.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Οι λύκοι μοιάζουν αφηνιασμένοι με την έναρξη του χρόνου σκαρφαλώνοντας στην 3η θέση, βρίσκουν την Άουγκσμπουργκ που γενικά δεν έχει σταθερότητα με αδυναμίες στην άμυνα. Αναμένουμε να περάσει και από αυτή την έδρα η Βόλφσμπουργκ. Διπλό με απόδοση κοντά στο 1.85 και να έχει την τάση να μειώνεται.

ΜΑΙΝΤΣ – ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: Αν και παλεύει παιχνίδι με παιχνίδι η Μάιντς δεν φαίνεται τα γλυτώνει τη διαβάθμιση αφού με μόλις μία νίκη στα τελευταία 12 παιχνίδια και με αγωνιστική κάθοδο δεν πας πουθενά. Στη αντίπερα όχθη η φιλοξενούμενη το παλεύει να επανέρθει στις καλές εμφανίσεις του πρώτου γύρου και να διεκδικήσει μια θέση στην εξάδα. Διπλό με απόδοση κοντά στο 2.30.

‘Χ’ωρίς Νίκητη

ΜΟΝΤΣΑ – ΕΜΠΟΛΙ: Ντέρμπι για τη πρωτιά της δεύτερης κατηγορίας της Ιταλίας. Φαβορί της αναμέτρησης η Μόντσα αφού έχει το κίνητρο για να διατηρηθεί στη δεύτερη θέση. Η Έμπολι όμως από την άλλη έχει μόνο μια ήττα σε είκοσι αγώνες στο πρωτάθλημα. Θα πάμε με την ισοπαλία κρίνοντας πως δεν θα διαφέρει κατά πολύ με το παιχνίδι του πρώτου γύρου, όπου επικράτησε η δύναμη και το πάθος. Ισοπαλία σε τιμές κοντά στο 3.30.

ΛΑΝΣ – ΡΕΝ: Μοιρασμένες πιθανότητες έχουν οι δύο ομάδες. Το ματς θα κριθεί στις λεπτομέρειες και οι δύο έχουν ως στόχο την έξοδο στην Ευρώπη. Ο πρώτος στόχος και των δύο θα είναι να μην χάσουν. Το Χ ημίχρονο με μέση απόδοση τα 2.00 ευρώ

ΑΕΚ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ: Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά από την μεγάλη νίκη επί της ΠΑΦΟΥ FC με 1- 4 και του Ερμή με 1-3 είναι σε θέση να πάρει την νίκη. Η Ανόρθωσης έχει ως στόχο το πρωτάθλημα και με νίκη θα ανεβεί βαθμολογικά στην δεύτερη θέση φυσικά εκμεταλλευόμενη τυχόν απώλειες των πρωτοπόρων. Το Χ ημίχρονο με μέση απόδοση τα 2.15 ευρώ

Γκολ με το τσουβάλι ή το Σταγονόμετρο

ΛΥΩΝ – ΣΤΡΑΣΜΠΟΥΡ: Κοντά στο 1.40 κυμαίνεται η τιμή του άσσου και δεν ελκύει στο να ποντάρουμε τη νίκη της Λυόν με μια μαχητική ομάδα όπως είναι η φιλοξενούμενη ομάδα. Μπορούμε όμως να κυνηγήσουμε το να σκοράρουν και οι δύο ομάδες αφού και η Στράσμπουρ έχει την 5η καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος αν και είναι 15η στη βαθμολογία. G.G 1.80 σε μια προσιτή τιμή σε πολλές εταιρίες.

ΦΡΑΙΜΠΟΥΡΓΚ – ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Αναμένουμε ένα δυνατό αγώνα με πολλά γκολ αφού και οι δυο ομάδες αρέσκονται στο επιθετικό ποδόσφαιρο. Αποφεύγουμε την μπανανόφλουδα της νίκης της Ντούρτμουντ αφού χρειάστηκε και την ημίωρη παράταση για να κάμψει το εμπόδιο της Πάντερμπορν για τους 16 του κυπέλλου και θα είναι κάπως κουρασμένη και επειδή  η γηπεδούχος ομάδα έχει 2 μήνες να χάσει εντός έδρας. Καταλήγουμε στο G.G & over 2.5 στο 1.85 σε πολλές εταιρίες.

Ειδικά από τους ειδικούς

ΛΟΡΙΑΝ – ΡΕΜΣ: Ίσες πιθανότητες έχουν οι δυο ομάδες σε αυτό το ματς . Η Λορίαν μετά από την τεράστια νίκη της επί της Παρι Σεν Ζερμέν και την ισοπαλία εκτός έδρας με την Ρεν, έχει την ψυχολογία με το μέρος της. Στους τελευταίους τρεις αγώνες έχουν και οι δύο ομάδες από δύο νίκες και μια ισοπαλία με την Ρεμς να κινείται σε κλειστά σκορ. Το Χ ημίχρονο με μέση απόδοση τα 2.10 ευρώ πιστεύουμε το ιδανικό σημείο, για τους τολμηρούς το τελικό αποτέλεσμα ακριβές σκορ 1-1 με απόδοση 6.00 ευρώ.