Σημείο ημέρας 18/02/2021: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ? ΟΧΙ ΠΑΩ(Ο) ΑΓΡΙΝΙΟ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στο Αγρίνιο τελικά θα διεξαχθεί ο αναβληθέντας αγώνας λόγω κακής κατάστασης του γηπέδου που ήταν προγραμματισμένος για την προηγούμενη εβδομάδα.Η ομάδα των Ιωαννίνων προερχόμενη από την ήττα στην έδρα της από τον ΠΑΟΚ (0-2) θέλει να βάλει δύσκολα του ΠΑΟ και αν τα καταφέρει να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα για τον επαναληπτικό. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός με πολύ καλή ψυχολογία μετά τη νίκη στο αιώνιο ντέρμπι και με την εξαιρετική φόρμα που βρίσκεται το τελευταίο διάστημα αφού παραμένει αήττητος για 9 αγώνες θέλει να θέσει τις βάσεις για πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι και να «τελειώσει» την πρόκριση στην έδρα του. Ευκαιρία για τον ΠΑΟ για νίκη αφού δεν θα αναμετρηθεί στις «Ζωσιμάδες» όπου η τελευταία φορά που νίκησε ήταν το 2016. Αναμένουμε ένα κλειστό παιχνίδι από τους 2 αντιπάλους με τον Παναθηναϊκό να θέλει να κλέψει τη νίκη στις λεπτομέρειες αν τα καταφέρει. Ο ΠΑΟ και θα στερηθεί τις υπηρεσίες 6 παικτών αφού θα απουσιάσουν οι Διούδης, Σανκαρέ, Ιωαννίδης,Χουάνκαρ, Μαουρίσιο και Μολό. Θα επιλέξουμε το Χ στο ημίχρονο σε μέση απόδοση 1.90